Menu

Vozidla SSV/UTV

SSV, Buggy a ATV jsou stroje, které poskytují skvělé vzrušení v terénu. Pro dokonalý požitek z jízdy a vysokou úroveň bezpečnosti jsme pro vás připravili řadu terénních dílů, oblečení a příslušenství.

Nejoblíbenější produkty

Každý, kdo alespoň jednou jel v terénu, ví, jak je tento sport nepředvídatelný. Pády, kameny odlétávající zpod kol jiných motorek a stupačky zarývající se do nohy po každém přistání na nejistém terénu - to jsou jen některá z nebezpečí, se kterými se musí vypořádat boty na crossové/enduro motorky. Dobrá krosová bota by měla chránit hlezenní kloub před podvrtnutím a vykloubením, mít podrážku, která umožňuje bezpečné opření nohy o stupačky, a být ergonomicky navržena tak, aby ovládání řadicí a brzdové páky nebylo žádným problémem. Motocyklové enduro boty a krosové boty samozřejmě nejsou jen o bezpečnosti, ale také o pohodlí při nošení. Při výběru motorkářských bot na enduro/cross věnujte pozornost přiléhání k noze, systému větrání a typu materiálu použitého na vnitřní straně. Nezapomínejte ani na styl! Crossové/enduro boty by měly dobře vypadat. Ať už je váš šatník na motorku a do terénu jakýkoli, určitě najdete ty správné crossové/enduro boty. Výrobci se předhánějí nejen v kvalitě použitých materiálů a inovativních řešeních, ale také v designu a barevných provedeních cross/enduro bot. Zářivé barvy, tlumené vintage tóny nebo snad klasická černá s chromovanými přezkami? Co se týče výběru, crossové a enduro boty předčí všechna očekávání.

Oblečení

Jezdíte v terénu? Měli byste se vybavit dobrým enduro oblečením, které vám zajistí pohodlí a bezpečí při jízdě v horku. Při výběru enduro oblečení věnujte pozornost několika faktorům, včetně pohodlí, designu a kvality provedení. Nesmíte však zapomínat, že enduro nebo crossové oblečení musí především co nejvíce minimalizovat zranění při pádu nebo brodění se křovím. Proto při hledání vysněného enduro oblečení věnujte pozornost certifikacím a materiálům chráničů/ochranných prvků u nárazníků, kolenních chráničů, ortéz, brnění atd. Nezapomeňte, že krosové oblečení nejsou jen chrániče, ale také rukavice, blůzy, kalhoty a bundy. V jejich případě se můžete vyřádit ve stylu a sladit konkrétní kusy oblečení například s motorkou. Enduro/krosové oblečení vždy překvapovalo barevnými kombinacemi a designem, čímž se odlišuje od motocyklového oblečení určeného pro asfaltové silnice nebo dlouhé vzdálenosti. Crossové oblečení vám umožní stoprocentně vyjádřit svůj charakter a vyniknout na motokrosové trati nebo v terénu jedinečným vzhledem - s naším oblečením uděláte dojem! V nabídce najdete crossové a enduro oblečení od řady renomovaných výrobců, jako jsou Fox, Leatt a Thor.

Motocyklové brýle

Krosové brýle jsou nezbytnou součástí výbavy každého, kdo se vydává mimo vyšlapané cesty do terénu po požáru. Poskytují bezpečnost i pohodlí při jízdě v terénu. Enduro brýle by měly mít zorník odolný proti poškrábání a odlamovací nástavec, který ve zlomku vteřiny obnoví plnou viditelnost - nedovedeme si bez nich představit závodění! Při jízdě v náročných podmínkách oceníte také dobrou vzduchotěsnost krosových brýlí. Tvar rámu a těsnicí pěna minimalizují tlak a omezují vnikání prachu pod brýle. Při výběru vysněných enduro brýlí věnujte pozornost také pásku. Měl by být pevný a opatřený silikonovým povrchem, aby crossové/enduro brýle bezpečně držely na helmě.

Vyrážíte do terénu nebo na motokrosovou trať? Potřebujete robustní přilbu pro terénní jízdu, která nabízí vysokou úroveň bezpečnosti a pohodlí při jízdě. Dobré korzárské přilby se vyznačují nízkou hmotností, účinným systémem větrání a slušnou konstrukcí (např. vícevrstvá skořepina z různých vláken). Crossové a enduro přilby by navíc měly mít hledí, které chrání před sluncem a kamínky odletujícími zpod kol ostatních motocyklů, a tím zvyšují bezpečnost jízdy. Při výběru vysněné enduro/krosové přilby věnujte pozornost také zapínání. Mnoho z nás si nedokáže představit jízdu v terénu bez zapínání DD - naštěstí se jedná o velmi oblíbené řešení. Celkově vzato, u krosových přileb nejde jen o styl, díky kterému vyniknete v terénu a na motokrosové trati, ale především o bezpečnost a pohodlí při jízdě mimo zpevněné cesty.

Termoaktivní prádlo

Termoprádlo si již několik let získává oblibu mezi terénními motocyklisty. Zpočátku se výrobci zaměřovali na ty, kteří vyjíždějí na cesty v chladnějším počasí, ale postupem času se na trhu začalo objevovat termoprádlo, které zvyšuje tepelný komfort i v letních vedrech. V současné době je termoprádlo vyspělým výrobkem, který je nepostradatelnou první vrstvou motorkářské výbavy - jak pro crossové a enduro jezdce, tak pro silniční motorkáře. Termoprádlo účinně vytlačuje vlhkost ven, což v kombinaci s ventilačními zónami a bezešvou konstrukcí zajišťuje vysokou úroveň pohodlí bez ohledu na terén nebo tempo jízdy. Při enduro výletech se navíc termoprádlo dobře kombinuje s dalšími aktivitami, takže se budete moci bez obav vydat na trek nebo lezení, aniž byste se museli převlékat. Na druhou stranu je termoprádlo nepostradatelnou výbavou, když se chystáte na lyže nebo snowboard, zejména soupravy vyrobené z merino vlny.

Chrániče

Pokud se chcete vrátit z výletu v terénu v pořádku a pokračovat ve své terénní zálibě, jsou křížové chrániče nezbytné. Chrániče, ortézy, nárazníky, stabilizátory krku a pancéřování - výběr křížových chráničů je obrovský, což znamená, že existuje také spousta způsobů, jak zvýšit bezpečnost. Nejoblíbenější enduro chrániče jsou od značek jako Fox, Leatt a Acerbis. Při výběru krosových chráničů věnujte pozornost certifikaci chráničů, systému větrání a kvalitě provedení. Nezapomeňte, že čím náročnější jízdu a čím působivější akce na motokrosové trati provádíte, tím více byste se měli vyzbrojit a sáhnout po krosových chráničích vyšší třídy. Dalšími kritérii při nákupu enduro chráničů jsou systémy zapínání a vzhled. Stejně jako ostatní crossové/enduro chrániče (např. helmy a boty) mají i crossové chrániče fenomenální styl a rozmanité barevné varianty.