check Doprava zdarma od 2 449,00 Kč
check Vrácení do 14 dnů
check Zaplatit za 30 dní
check Oblast velkoobchodu - B2B

pro jezdce Enduro a Cross

Jste fanouškem terénní crossové jízdy? Jsme si jisti, že si u nás najdete něco pro sebe a své enduro.

Nejoblíbenější produkty

Zvedáky pro motocykly

Crossová a enduro kola je třeba servisovat častěji než kola ostatních tříd. Jízda v náročných podmínkách, velké zatížení motoru a dalších komponentů, nemluvě o menších a větších půdách, které jsou v terénu na denním pořádku, jsou okolnosti, které podporují poruchy. Servis terénního motocyklu usnadňuje robustní křížový/enduro zvedák. Robustní ocelová konstrukce, ergonomická rukojeť, která umožňuje pohodlné zvedání vozidla, a povrchová úprava v barvě vaší oblíbené značky - to jsou charakteristické znaky dobrých zvedáků na křížové/enduro motocykly. Pokud chcete motorku spouštět šetrně, doporučujeme zvolit křížový/enduro zvedák se zabudovaným tlumičem. Při výběru křížového/enduro zvedáku věnujte pozornost kompaktnímu provedení. Koneckonců, když jedete na závody nebo motokrosovou trať, nechcete s sebou tahat velký kus vybavení. Rostoucí počet crossových/enduro zvedáků na motorku na trhu znamená, že výrobci spolu soupeří v oblasti ergonomie a pohodlí a nabízejí velmi dobré výrobky za rozumné ceny.

Boty

Každý, kdo alespoň jednou jel v terénu nebo na motokrosové trati, ví, jak je tento sport nepředvídatelný. Pády, kameny odlétávající zpod kol jiných motorek a stupačky zarývající se do nohy po každém přistání na nejistém terénu - to jsou jen některá z nebezpečí, se kterými se boty na crossové/enduro motorky musí vypořádat. Dobrá krosová bota by měla chránit hlezenní kloub před podvrtnutím a vykloubením, mít podrážku, která umožňuje bezpečné opření nohy o stupačky, a být ergonomicky navržena tak, aby ovládání řadicí a brzdové páky nebylo žádným problémem. Motocyklové enduro boty a krosové boty samozřejmě nejsou jen o bezpečnosti, ale také o pohodlí při nošení. Při výběru motorkářských bot na enduro/cross věnujte pozornost přiléhání k noze, systému větrání a typu materiálu použitého na vnitřní straně. Nezapomínejte ani na styl! Crossové/enduro boty by měly dobře vypadat. Ať už je váš šatník na motorku a do terénu jakýkoli, určitě najdete ty správné crossové/enduro boty. Výrobci se předhánějí nejen v kvalitě použitých materiálů a inovativních řešeních, ale také v designu a barevných provedeních crossových/enduro bot. Zářivé barvy, tlumené vintage tóny nebo snad klasická černá s chromovanými přezkami? Co se týče výběru, crossové a enduro boty předčí všechna očekávání.

Oblečení

Jezdíte v terénu? Měli byste se vybavit dobrým enduro oblečením, které vám zajistí pohodlí a bezpečí při jízdě v horku. Při výběru enduro oblečení věnujte pozornost několika faktorům, včetně pohodlí, designu a kvality provedení. Nesmíte však zapomínat, že enduro nebo crossové oblečení musí především co nejvíce minimalizovat zranění při pádu nebo brodění se křovím. Proto při hledání vysněného enduro oblečení věnujte pozornost certifikacím a materiálům chráničů/ochranných prvků u nárazníků, kolenních chráničů, ortéz, brnění atd. Nezapomeňte, že krosové oblečení nejsou jen chrániče, ale také rukavice, blůzy, kalhoty a bundy. V jejich případě se můžete vyřádit ve stylu a sladit konkrétní kusy oblečení například s motorkou. Enduro/krosové oblečení vždy překvapovalo barevnými kombinacemi a designem, čímž se odlišuje od motocyklového oblečení určeného pro asfaltové silnice nebo dlouhé vzdálenosti. Crossové oblečení vám umožní stoprocentně vyjádřit svůj charakter a vyniknout na motokrosové trati nebo v terénu jedinečným vzhledem - s naším oblečením uděláte dojem! V nabídce najdete crossové a enduro oblečení od řady renomovaných výrobců, jako jsou Fox, Leatt a Thor.

Motocyklové brýle

Krosové brýle jsou nezbytnou součástí výbavy každého, kdo se vydává mimo vyšlapané cesty do terénu po požáru. Poskytují bezpečnost i pohodlí při jízdě v terénu. Enduro brýle by měly mít zorník odolný proti poškrábání a odlamovací nástavec, který ve zlomku vteřiny obnoví plnou viditelnost - nedovedeme si bez nich představit závodění! Při jízdě v náročných podmínkách oceníte také dobré těsnicí vlastnosti krosových brýlí. Tvar rámu a těsnicí pěna minimalizují tlak a omezují vnikání prachu pod brýle. Při výběru vysněných enduro brýlí věnujte pozornost také pásku. Měl by být pevný a opatřený silikonovým povrchem, aby crossové/enduro brýle bezpečně držely na helmě.

Díly

Crossové a enduro motocykly vyžadují častější opravy, servis a výměnu dílů než asfaltové motocykly. Je to však nutnost, kterou snášíme s úsměvem na rtech. Vždyť všechna ta poškození a zadřené písty jsou způsobeny právě tím, co máme nejraději - rozpálením v terénu! Při výběru crossových nebo enduro dílů se řiďte nejen cenou, ale také kvalitou provedení. Písty, kroužky, pneumatiky a komponenty odpružení jsou jen některé z dílů pro cross/enduro, které se promítají do vašeho výkonu na motokrosové trati a radosti z jízdy v terénu. Mezi nejčastěji vyměňované díly enduro patří spotřební díly, jako je vzduchový filtr a motorový olej - nezanedbávejte je a váš motocykl se vám odvděčí bezvadným výkonem. Stojí za zmínku, že u crossových/enduro motocyklů (zejména u dvoutaktů) se intervaly výměny jednotlivých crossových/enduro dílů nepočítají na kilometry, ale na hodiny - a tak je výměna pístu otázkou několika desítek hodin, nikoliv několika tisíc kilometrů. Mezi špičkové výrobce dílů pro cross a enduro patří D.I.D a Afam (řetězy a hnací kola motocyklů), WP (odpružení), KN (vzduchový a olejový filtr) a Brembo (brzdy). Na Gmoto najdete velký výběr enduro a crossových dílů jak pro motocykly špičkových značek, tak pro levné crossové a enduro motocykly z Číny o objemu 50, 125 a 250 ccm.

Pneumatiky

V terénu je nezbytná dobrá trakce. Ať už jezdíte na motokrosové trati, nebo na lesní cestě, vyplatí se mít dobré crossové/enduro pneumatiky. Jaké by měly být crossové a enduro pneumatiky? Zásadní je účinné samočištění, běhoun, který poskytuje dobrou přilnavost v zatáčkách a při brzdění, a silniční homologace (pokud hodláte jezdit po veřejných komunikacích). Při výběru enduro pneumatik si odpovězte na otázku, na jakém typu povrchu budete nejčastěji jezdit. Mnoho výrobců nabízí řadu crossových/enduro pneumatik určených pro měkký, středně tvrdý a tvrdý povrch. To znamená, že některé enduro pláště se nejlépe hodí na písek a bláto a jiné na kamenité stezky nebo skály. Při nákupu tomu určitě věnujte pozornost, abyste si užili dobré jízdní vlastnosti, bezpečnou jízdu a co nejlepší zážitek z jízdy v terénu.

Příslušenství

Přiznejme si to - motorkáři jsou fajnšmekři! Příslušenství pro crossové a enduro motocykly je nedílnou součástí lásky k offroadu. Pomáhají nám získávat lepší umístění v soutěžích (např. řídítka s perfektním úchopem), chrání naše motocykly před poškozením (např. kryt motoru enduro) a usnadňují servis a opravy (např. výfuková zátka nebo zvedák cross/enduro). Příslušenství cross/enduro navíc umožňuje personalizovat vaši výbavu - dýhy, samolepky, kryty příslušenství nebo zvětšená palivová nádrž jsou jen začátek. Hledáte příslušenství pro svůj motocykl cross/enduro? Jste na správném místě, protože jich máme celou zásobu!

Přilby

Vyrážíte do terénu nebo na motokrosovou trať? Potřebujete robustní přilbu pro terénní jízdu, která nabízí vysokou úroveň bezpečnosti a pohodlí při jízdě. Dobré korzárské přilby se vyznačují nízkou hmotností, účinným systémem větrání a slušnou konstrukcí (např. vícevrstvá skořepina z různých vláken). Crossové a enduro přilby by navíc měly mít hledí, které chrání před sluncem a kamínky odletujícími zpod kol ostatních motocyklů, a tím zvyšují bezpečnost jízdy. Při výběru vysněné enduro/krosové přilby věnujte pozornost také zapínání. Mnoho z nás si nedokáže představit jízdu v terénu bez zapínání DD - naštěstí se jedná o velmi oblíbené řešení. Celkově vzato, u krosových přileb nejde jen o styl, který vás odliší v terénu a na motokrosové trati, ale především o bezpečnost a pohodlí při jízdě mimo zpevněné cesty.

Termoaktivní spodní prádlo

Termoprádlo si již několik let získává oblibu mezi terénními motocyklisty. Zpočátku se výrobci zaměřovali na ty, kteří vyjíždějí na cesty v chladnějším počasí, ale postupem času se na trhu začalo objevovat termoprádlo, které zvyšuje tepelný komfort i v letních vedrech. V současné době je termoprádlo vyspělým výrobkem, který je nepostradatelnou první vrstvou motorkářské výbavy - jak pro crossové a enduro jezdce, tak pro silniční motorkáře. Termoprádlo účinně vytlačuje vlhkost ven, což v kombinaci s ventilačními zónami a bezešvou konstrukcí zajišťuje vysokou úroveň pohodlí bez ohledu na terén nebo tempo jízdy. Při enduro výletech se navíc termoprádlo dobře kombinuje s dalšími aktivitami, takže se budete moci bez obav vydat na trek nebo lezení, aniž byste se museli převlékat. Na druhou stranu je termoprádlo nepostradatelnou výbavou, když se chystáte na lyže nebo snowboard, zejména soupravy vyrobené z merino vlny.

Chrániče

Pokud se chcete vrátit z výletu v terénu v pořádku a pokračovat ve své terénní zálibě, jsou křížové chrániče nezbytné. Chrániče, ortézy, nárazníky, stabilizátory krku a pancéřování - výběr křížových chráničů je obrovský, což znamená, že existuje také spousta způsobů, jak zvýšit bezpečnost. Nejoblíbenější enduro chrániče jsou od značek jako Fox, Leatt a Acerbis. Při výběru krosových chráničů věnujte pozornost certifikaci chráničů, systému větrání a kvalitě provedení. Nezapomeňte, že čím náročnější jízdu a čím působivější akce na motokrosové trati provádíte, tím více byste se měli vyzbrojit a sáhnout po krosových chráničích vyšší třídy. Dalšími kritérii při nákupu enduro chráničů jsou systémy zapínání a vzhled. Stejně jako ostatní crossové/enduro chrániče (např. helmy a boty) mají i crossové chrániče fenomenální styl a rozmanité barevné varianty.

Batoh

Během enduro výletů a intenzivních tréninků na motokrosové trati je dobré zajistit dostatečnou hydrataci, zejména v letních vedrech. Ideálním řešením je enduro batoh s camelbakem, tedy měchýřem zabudovaným do vnitřní části batohu. Při výběru enduro batohu se řiďte nejen kapacitou vodního rezervoáru, ale také samotným batohem. Ta se obvykle pohybuje mezi 8 a 25 litry, což vám umožní převážet nezbytné crossové/enduro příslušenství, pláštěnku, náhradní rukavice nebo fotoaparát/telefon. Crossové/enduro batohy si co do propracovanosti a pohodlí při nošení v ničem nezadají s batohy trekingovými, navíc se vyvíjejí modely speciálně pro konkrétní motorkářské sporty. Dobrý enduro/crossový batoh se vyznačuje nepromokavými zipy, rezervoárem o objemu alespoň 2 litry a ergonomickým systémem popruhů, který neomezuje v pohybu při jízdě ani při nošení po sesednutí. Špičkový enduro/crossový batoh navíc může mít certifikovaný chránič zad pro větší bezpečnost při jízdě v náročném terénu. Mezi nejoblíbenější výrobce, u kterých můžete najít skvělý enduro nebo crossový batoh, patří Kriega, Acerbis a Leatt. Při výběru crossového batohu na delší výlet do terénu se určitě podívejte na modely od společnosti Leatt, která vydala řadu crossových/enduro batohů s hlavním prostorem, který pojme až 25 litrů!