Menu

pro motocykly Adventure

Rádi prozkoumáváte neznámý terén a mapujete nové trasy? Najdete zde vše, co vy i vaše motorka potřebujete k absolvování těch nejnáročnějších výprav.

Nejoblíbenější produkty

Přejezdy řek, fascinující singletracky v pustých stepích a náročná stoupání v horách, o kterých si myslíme, že na ně svět zapomněl. To jsou jen některé z okolností, ze kterých byste měli během expedice vyjít suchou nohou. Dobrodružné boty na motorku by měly být pevné, nepromokavé a bezpečné; koneckonců nikdy nevíte, co vám dobrodružství na druhém konci světa přinese. Máme pro vás řadu motorkářských bot připravených na ty nejnáročnější výzvy, které jsme sami otestovali mimo jiné během enduro a dobrodružných expedic do Kyrgyzstánu, Mongolska, Rumunska, Tádžikistánu a Norska.

Oblečení

Dobrodružné oblečení na motorku musí být připraveno na vše, co vás na expedici může potkat. V silném dešti přijde vhod nepromokavá membrána a neoprenový límec, v horkém počasí uleví výkonný ventilační systém a síťovaná podšívka a v případě zašpinění se osvědčí certifikované chrániče, vnější materiál Cordura a aramidová vlákna. Ať už se vydáte jakýmkoli směrem, oblečení na motorku Adventure vám bude věrným společníkem na cestách, na kterého se můžete spolehnout. Na Gmoto najdete expediční motorkářské oblečení mimo jiné od značek Rebelhorn, Adrenaline, Modeka, SPIDI a RST.

Batoh na motorku je nepostradatelnou součástí každé výpravy. Unese zásoby, doklady, kapesní sadu motorkářského nářadí, fotoaparát a další drobnosti, které se vyplatí mít vždy po ruce. Motocyklový batoh však není jen o převozu věcí, ale také o větším pohodlí a bezpečnosti jízdy. Batohy s camelbakem (zásobníkem na vodu) vám umožní doplnit tekutiny bez zastavení, zatímco certifikovaný chránič zad zabudovaný v některých modelech minimalizuje následky pádu. Motocyklový batoh se vám bude hodit i ve chvílích, kdy sesednete z motorky a budete prozkoumávat okolí, přičemž stále převážíte své nejcennější věci.

Během výpravy nesmíte zapomenout na náhradní díly na motorku. Právě ty vám zachrání kůži při cestách zapomenutými oblastmi zeměkoule, kde nemusí být k dispozici dobře vybavený motorkářský obchod nebo dílna. A co víc, neméně důležitým faktorem při přípravě jsou i náhradní díly na motorku. Při přípravě na životní cestu se nevyplatí přijímat polovičatá opatření, proto vybírejte díly na motorku od spolehlivých výrobců, kteří zaručují kvalitní zpracování a odolné materiály. Zde najdete velký výběr dílů na motorky pro stroje Adventure.

Pneumatiky

Chystáte se na životní cestu? Nezapomeňte, že pneumatiky motocyklu jsou jedinou částí vašeho stroje, která přichází do přímého kontaktu s vozovkou. Poskytují vám správnou trakci v nerovném terénu, krátkou brzdnou dráhu a přilnavost na mokrém asfaltu, proto by měly být v nejlepším stavu. Navíc motocykl zatížený turistickou výbavou opotřebovává pneumatiky rychleji, takže než vyrazíte na cestu, dvakrát si rozmyslete, zda je chcete vyměnit. V nabídce najdete motocyklové pneumatiky pro každý typ terénu, od asfaltu po pouštní písek.

Příslušenství

Na expedici budete potřebovat příslušenství pro motocykly, aby byla vaše jízda bezpečnější a pohodlnější. Oblek do deště, přenosný kompresor, sada nářadí a kbelíky na pneumatiky jsou jen některé příklady pomůcek, které vám v divočině zachrání kůži. Než se vydáte na cestu, dobře si rozmyslete, co potřebujete a do jakých oblastí světa se chystáte, a pak začněte prozkoumávat rozsáhlou nabídku příslušenství pro motorky. Ať vás na cestě nic nepřekvapí!

Produkty pro garáže

Výlety na motorce nejsou nijak náročné, a proto by váš stroj měl být důkladně připraven. Garážové výrobky (včetně nářadí, stojanů a zvedáků) vám umožní provést důkladnou prohlídku motocyklu v krátkém čase a následný servis a odstranění závad. Nenechávejte úspěch své výpravy v rukou náhody a buďte připraveni na všechny výzvy, které vám zvolený směr přinese. Zvolte si kvalitní garážové výrobky a nenechte se zaskočit.

Motocyklová přilba ADV by měla být odolná, bezpečná a funkční. Koneckonců se v ní vydáváte na dobrodružnou cestu, kde se může stát cokoli. Na silnici jsou nejlepší přilby maxi, integrální a enduro. Vyberte si model s kšiltem, sluneční clonou a vynikajícím systémem ventilace. Důležitá je také skořepina. Vícevrstvý kompozit s certifikovanou výplní a DD zapínáním vydrží útrapy každé expedice. Během cest do Kyrgyzstánu, Mongolska, Tádžikistánu, Norska a na Sibiř jsme testovali motocyklové přilby značek Airoh, Bell, Caberg a Shark, které samozřejmě najdete v naší nabídce.

Termoaktivní prádlo

Termoaktivní prádlo je nezbytnou součástí expedičního oblečení. Díky bezešvé konstrukci nezpůsobuje otlaky, udržuje vás déle svěží (ionty stříbra a speciální materiály omezují množení bakterií zodpovědných za nepříjemný zápach) a zahřívá tělo během ranních mrazíků i nekonečného deště. A co víc, některé modely umožňují ochlazování těla během horkého počasí, čímž snižují teplotu na těle až o 1 stupeň Celsia! Věřte nám, že termoprádlo nadobro změní vaše zážitky na motorce.

Když se balíte na náročnou expedici, vybíráte jen to nejnutnější, abyste ji mohli bezpečně, pohodlně a příjemně absolvovat. Během cesty tyto předměty nabývají zcela nového významu; bez nich by cesta nemusela být úspěšná. Proto se vyplatí je dobře chránit výběrem robustních, odolných a ergonomických zavazadel na motorku. Hliníkové boční kufry, plastový středový kufr nebo snad rollbag z nepromokavého materiálu? Výběr je obrovský, stejně jako naše nabídka zavazadel na motorku pro výlety, cesty a výpravy kolem komína.

Ruce jsou při jízdě na motocyklu jednou z nejvíce exponovaných částí těla. Při jízdě v terénu jsou namáhány větrem, deštěm a nejrůznějšími překážkami, proto se vyplatí je dobře chránit. Rukavice na dobrodružnou motorku by měly být vyrobeny z odolného materiálu, který zvládne následky pádu v terénu i na asfaltu, a měly by být plně odolné proti větru a vodě. Je vhodné zvolit model s vysokou manžetou a větracími zónami, které výrazně zvyšují jízdní komfort. Vyberte si rukavice na motorku, které se hodí pro váš nadcházející výlet, a vyrazte na cestu!